امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 5 February , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۳۹۸ - 11 جماد ثاني 1441
شناسه خبر : 736
  پرینتخانه » ویژه, یادداشت تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۹:۳۲ |
یک اداره یک کیف، یک رئیس ،یک شهرستان

عدالت در اختصاص فضای استقرار ادارات و نهادهای عمومی شهرستان کارون رعایت نشده است؟؟؟

برخی ادارات شهرستان کارون ، فقط در حد یک اسم و در حد یک تابلو سردرب ادارات که در گوشه ایی از این شهرستان نصب نموده دل خوش کرده و بر مردم منت می گذارند ،تعدادی دیگر با معرفی روئسایی مقیم در مرکز استان که همه اداره در آن در میز ی خلاصه می شود که جلوی آن رئیس قرار گرفته وهستند اداراتی که رئیس همه نقش ها و پست های یک چارت اداری را خودبر عهده گرفته و بازی  می کند.
عدالت در اختصاص فضای استقرار ادارات و نهادهای عمومی شهرستان کارون  رعایت نشده است؟؟؟

حسین سعده /مستقبل کارون :

متاسفانه در شهرستان کارون که چهارمین جمعیت بزرگ از لحاظ سرشماری ساکنین را در استان خوزستان در خود جای داده است ، یکی از مشکل های اساسی و اصلی مردم شریف این شهرستان که بارها موجب سردرگمی و اتلاف وقت ، انرژی و باز ماندن آنها از کارها گشته است،بدون شک عدم استقرار واقعی همه ادارات،سازمان ها ،نهاد ها و ارگان هایی است که یک شهروند به وجود آنها در دسترسش نیازمند است و به نوعی از حیات تا ممات انسان ها در آنها باید تردد داشته باشد.

برخی ادارات شهرستان کارون ، فقط در حد یک اسم و در حد یک تابلو سردرب ادارات که در گوشه ایی از این شهرستان نصب نموده دل خوش کرده و بر مردم منت می گذارند ،تعدادی دیگر با معرفی روئسایی مقیم در مرکز استان که همه اداره در آن در میز ی خلاصه می شود که جلوی آن رئیس قرار گرفته وهستند اداراتی که رئیس همه نقش ها و پست های یک چارت اداری را خود بر عهده گرفته و بازی  می کند.

در اینگونه ادرات شخصی که برای تصدی  ریاست (و گرفتن همین کاغذ پاره ایی که سند ریاست این شهرستان را به نام خود نموده است بماند که چه کسانی را واسطه و چه کارها که نکرده است،) به او ابلاغ داده اند، ساعت ۱۰ صبح می آید و در شهرستان بنا به ارتباطات خود آنهم برخی روزها حضوری فقط با خاصیت اشغال جا حضور دارد،

و اگر به طور تصادفی با این مدیران دوره گرد که اداره را (ببخشیدکیفشان ) را در آغوش گرفته اند، یکی از شهروندان رو در رو شد ،با پاسخی  از این شخصی که مزایای مادی و معنوی ریاست را بطور کامل آنهم با اضافه کار و پاداش می گیرد مواجه خواهد شد ، حال مشکل و در خواست شهروند هرچه باشد (( بودجه ایی نداریم ،امکاناتی نداریم ،صبر کنید …. ))و آن شهروند هم آنقدر صبر می کند تا در محاصره فاضلاب گرفتار شود.

البته برخی دیگر از روسای ادارات شهرستان که یا به جایی وصل هستند یا جز ، اولین هایی بودند که برای امر ریاست در این شهرستان انتخاب شده اند ، از لحاظ فضای استقرار مشکلی ندارند ، گاهن دیده شده یکی از خیابان های منازل شرکت نفتی از ابتدا تا انتها را اشغال کرده اند ، ولی تنها مشکلی که در این میان وجود دارد این است،

در کل این اداره یا نهاد یا سازمان ، عمومی  همه نیروهای انسانی این اداره عریض و طویل در یک نفر خلاصه می شود آنهم جناب آقای رئیس است، در اینجا نقش آبداچی ،دبیرخانه ،معاون را همه رئیس اداره بازی می کند . کبه این ادراه ها بخاطر سکوت و اینکه رئیس  همیشه باید با خود دسته کلیدی بابیش از بیست کلید به همراه داشته باشد و کرکره را خودش بالا و پایین می آورد اصطلاح ((یک حجره ،یک نفر یک شهرستان ) ایجاد شده است

اگر شما درخواستی به این رئیس بدهید ، می بینید با اعتماد بنفس تمام پاراف می کند معاونت محترم بررسی، و بعد خود کار و نوع گرفت خودکارا را بخاطر ایجاد تغییر در دست خط تغییر می دهد ، و در زیر پاراف رئیس پارافی دیگر یا هامشی می نویسد ، بایگانی پرونده تشکیل گردد، و باز در نقش بایگان و این داستان تا شماره شدن نامه ایی که خواسته بودید مرتب ایجاد می شود . آن شهروند که واقعا به او تلقین شده افراد مختلف در پست های مختلف باید بر روی تقاضایش فعل و انفعالاتی انجام دهد ، مرتب زیر لب دعا می کند ای کاش مثل بار قبل بایگان به مرخصی نرفته باشد و کار من روی زمین نماند ؟؟؟

در این شهرستان فضای کاری  بر اساس اهمیت و گستردگی خدمات ادارات ،نهادها ،ارگان ها و …. اختصاص نیافته بلکه هرکه ارتباطش با مدیران بالادستی بهتر یا درجه نزدیکی او با نمایندگان مجلس بالا تر بود ، حق او بالاتر،اولاتر و بیشتر است …

مثلا بخاطر عدم رعایت این اصول ابتدایی پایگاه امداد و نجات هلال احمر در شهرستان کارون بین جاده ایی وجود ندارد و  شهری هم در فضایی با یک درمانگاه خیریه دارای فضای مشترکی است ، و بخاطر این موضوع شهروندانی که بخاطر سیل یا فاضلاب به آنها خسارت وارد شده ، مجبورند برای دریافت یک موکت فقط بیست متری فاصله ای زیاد تا سه راه خرمشهر یا کیانپارس طی کنند آنهم در بدترین شرایط روحی و جسمی ….

از مسئولان عالی شهرستان انتظار میرود به عنوان بالاترین  مقام دولتی با قاطعیت و جدیت در این موضوع ورود کنند ، زیرا مردم شهرستان از این وضعیت ناراحت کننده که در شان هیچکس نیست با مشکلاتی گوناگون دست و پنجه نرم می کنند.

نویسنده : حسین سعده | منبع خبر : خوزستان رسانه
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.